Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Lütfen Acil bir yardıma ihtiyacım var

Mrb. Kamuda memur olarak çalışıyorum. Bir alacak borctan dolayı maaşımın 1/4 kesinti ile alacaklı hesabına maaş haczi ile kesinti yapılmaktadır. Ancak Alacaklı buna rağmen icra müdürlüğü aracılığı ile tespit edilen banka hesaplarıma bloke konması için talepte bulunmuş ve tespit edilen bankalardaki hesaplarıma bloke konulmuştur. Bu hesaplarımın arasında maaş hesabımda mevcuttur.
Alacaklının bu talebine karşın maaş hesabıma konan bloke yasalmıdır. İcra dairesinin bankalara gonderdiği yazıya istinaden maaş bankamın maaş hesabıma bloke koyması mumkun olmadığını yasal olarak biliyorum. Öğrenmek istediğim bu durum karşısındfa bolke koyan banka icra müdürlüğünün ihparnamasine itiraz ederek hesabın maaş hesabı olduğu bu yuzden bloke koyamacağını bildirmesi gerekmezsmiydi. Sorumlu bankamıdır yoksa alacaklı bu maas hesabını ayrı tutulması gerktiğini bildirmediği için alacaklımı sorumludur ve ben bu konuda ne gibi yasal haklarımı araya bilirim.
8, Haziran, 2018 f.anak (2,320 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

burada maaş hesabınıza bloke konulamaz
gerekenin yapılması için arayın:05557774223
18, Haziran, 2018 Mehmet Saban (27,160 puan) tarafından cevaplandı
Merhaba Sayın Avukatım. Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Maaşıma koyulan blokeyı uzun uğraşlarla cozdurdum. Ancak bu bloke yuzunden ben alacaklıya kotu nıyet tazmınatı ve bankaya bilgi edinem hakkına aykırı hareket etmekten ayrı ayrı dava acacam. Şöyleki Alacaklı bu bloke yuzunden benı ramazan bayramında mağdur etti. Bayramda ben cozuma bir tişort bıle alamadım. brakın tişort almayı evime ekmek almak ıcın ben bayramda arkadasımdan borc para almak zorunda kaldım. Alacaklıya dava acıcam cunku benı basta aileme karşı manevi olarak psikolojik olarak zor duruma dusmeme sebep oldular. Alacaklıya borc kadar kotu nıyet tazmınatı acacam. Bankaya ise 4982 sayılı kanunla bankadan ıstedıgım bılgı ve belgelerı vermemekten dolayı dava acacam. Bilgi ve belge veremıyolar cunku ellerınde yasal hıc bır belge yok. Banka bana istediğim belgeleri veremediği gibi icra dairesinden gelen ihbarnameyede gerekli cevabımızı yazdık dediler ama elımdekı başka belge bankayı yalanlıyor
7, Ağustos, 2018 f.anak (2,320 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

1 cevap
1, Haziran, 2016 f.anak (2,320 puan) tarafından soruldu
1 cevap
17, Kasım, 2014 usame (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
17, Kasım, 2013 Hmyr (120 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...