Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

tanık ve sanık savcılıkta verdiği ifadeyi değiştirirse ne olur

Merhaba,
erkek arkadaşım bizimle aynı apartmanda oturan bir uyuşturucu satıcısından bir kaç kez 10 gr’ lık paketlerde birkaç esrar satın almıştı. En son aralık ayının başında   erkek arkadaşım kendisinden yaklaşık 400 gr ( saf şekliyle 250 gr) daha esrar satın aldı. Bir miktar ücreti bu şahısa ödedi ve bir miktar da borcu kaldı.  Bir süre sonra bu satıcı, polis tarafından yakalandı. Esrar satıcılığından bir  çok kez ceza almış, dosyası kabarık. Polisler bu satıcıya eğer bir isim verirse, kendisinin cezasının az olacağını söylemişler. Bu şahıs da, esrar sattığı herkesi satıcıdır diyerek iftira attı. Evimizde de içmek için satın aldığımız yaklaşık 400 gr (tohumları ve saplarıyla birlikte toplamda 400 gr) esrar, polis baskınında bulundu. Polislerden biri erkek arkadaşıma  '' Bu size iftira atan kişiden bi keç kez aldığını ve evde bulunan miktarı ise başka bir kişiden aldığını söylemesini, bu şekilde kurtulabileceğini'' söyledi.
Bana da, bir şey bilmediğimi söylememi tembihledi. Dediği gibi yaptık ve ifadelerimizi bu şekilde verdik. Savcılığa çıktık ve savcı beni serbest bırakırken, erkek arkadaşımı nöbetçi mahkemeye sevk etti. Oradan da ceza evine götürdürler.
Yaklaşık dört aydır ceza evinde ve Nisan 10'da ilk duruşması görülecek. Bu arada ben soruşturma bittikten sonra dosyada tanık olarak yer alıyorum.
 Polisin bize kurtulursunuz diye verdirdiği ifade doğru değildi ve erkek arkadaşımı daha çok zor duruma soktu. Bizde bulunan 400 gr esrarı biz bize iftira eden şahıstan satın aldık. O şahıstaki ve bizdeki esrarlar analiz edilirse görülecek ki aynı esrar.
 Sorum şu,
ben ve erkek arkadaşım verdiğimiz ifadeleri değiştirirsek acaba bu durumdan kurtulabilir miyiz yoksa durumu daha da zorlaştırmış mı oluruz?  Ben kendi durumumu başta yanlış ifade vermiş olduğum için tehlikeye sokmuş olur muyum?
Bu arada erkek arkadaşımın da benim de adli sicilimiz temiz.
Lütfen yardım edin.
Teşekkürler
6, Mart, 6 esco79 (160 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...