Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

izinsiz ders kitabı pdf linkini paylaştım lütfen yardım

yaklaşık 1.5 sene öncesine kadar facebook platformunda bir kaç grupta 2 ders kitabının pdf formatinda link olarak paylaşmıştım. 1 gün önce ( daha dün 29 ocak tarihinde )  facebook hesabıma gelen mesajda kitap sahibinin mesajiyla karşılaştim. izinsiz bi şekilde  kitabın pdf olarak linkini neden paylaşıyorsun. kaldırmanı rica ediyorum. avukatlarım bu konuda çok ciddidir lakin ben senin durumunu anladım benim tarafımdasın paylaşımı kaldırmanı rica ediyorum gibisinden bir mesaj geldi. kontrolde bulundum hesap orjinaldi. lakin kafamı karıştıran bir durum var 1.5 sene öncesine kadar FSEK 71 kanun bildirgesini asla bilmem sırf yardım amaçlı ders kitabının linkini paylaşmıştım. kitap sahibi ilgili mercilere senin adını verdim lakin sana birşey yapmayacaklar gibisinden bir mesaj daha attı. sizce davamı açılır adıma. yoksa sırf dosyayı kaldırtmak içinmi. dosyayı indiren indirmiştir. başkaları tarafından belkide paylaşımı yapılıyordur. dava açılabilirmi açılırsa benim durumum ne olur.

ek olarak açıklamasında bu yazı var : sen değil ama o facebook grubunun başı biraz ağrıyacak. sana birşey olmayacak teminatını veriyorum.
30, Ocak, 2018 nuric (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

Bu tip yayınlar, fikir ve sanat eserleri kanunu ile bir kısım ceza kanunu maddeleri ile korunmaktadır. Eser sahibinin gönderdiği mesajı saklayın ve bağlantıyı kaldırın. Bağlantıyı kaldırdığınıza dair bir mesaj atın.

Fakat eser sahibi isterse, yine de şikayette bulunabilir ve ayrıca tazminat davası da açabilir.
31, Ocak, 2018 nightwalker (27,360 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

1 cevap
21, Nisan, 2016 cartel1129 (140 puan) tarafından soruldu
0 cevap
25, Ağustos, 2015 karsiyaka (120 puan) tarafından soruldu
0 cevap
14, Mayıs, 2017 fdkbdy (120 puan) tarafından soruldu
2 cevap
20, Şubat, 2017 b.yesilkaya (150 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...