Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Hakaret davası açılacak ceza alır mıyım

Merhaba. Aralık 1 de işten cikarildim işkur elemanı olarak çalışıyorum ve işkur un yaptığı ödeme den kalan tutarları iş yerim ödeyecekti. Hammadde fazla kullandığım için şirkete zarar vermekten tutanak tutuldu ve işten cikarildim
Alacağı yok bizde denildiği içinde sirket yönetimine hakaret içeren bı paylaşım yaptım sosyal medyada (face'de) şimdi şirket bana hakaret ve şirkete zarar davası açıyor. Yonetim kurulu başkanı  da hem şahım  hemde ailem hakkında ciddi hakaretlerde bulundu  yine sosyal  medyada . Çok ceza alır mıyım?
Aynı iş yeri beni ve 18 yaşından küçük erkek kardeşimi sigortasız çalıştırdı. Sigortaya bunu bildirmem dava açılmadan önce mi uygun olur yoksa davanın seyrine göre talep edilirse mi ?
Şimdiden teşekkür ederim.
29, Ocak, 2018 hasretim (280 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

Merhaba,
Hakkınızda bir ceza davası açılmış mı ? E devletinizden kontrol edebilirsiniz. Size ve ailenize yönelik hakaret varsa sizler de şikayetçi olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve yardım için lawyer92@outlook.com adresinden iletişime gecebilirsiniz.
30, Ocak, 2018 Lawyerrr (15,160 puan) tarafından cevaplandı
Şirket 2 tür dava açabilir. Birincisi, ceza davası ki eğer önceden bir suç işlememişseniz verilen ceza ertelenir. İkincisi tazminat davası. Tazminat da ekonomik duruma göre belirlenir.

Size ve ailenize karşı da bir hakaret var ise siz de dava açabilirsiniz.

Kardeşinizin durumuna gelince, o apayrı bir konu. Şikayet etmek istiyorsanız, beklemenizin bir manası yok. Şirketin size açacağı davalarla kardeşiniz adına yapılacak şikayet arasında bir bağ olmadığı için, pek bir etkisi olmaz.
31, Ocak, 2018 nightwalker (27,360 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 cevap
28, Ocak, 2018 hasretim (280 puan) tarafından soruldu
1 cevap
22, Mayıs, 2014 dicle (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
18, Aralık, 2014 bbulut (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
30, Mayıs, 2017 Ayan576 (120 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...