Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

İcra haci yoluyla para haczi

Alacaklı kötü nşiyetle üst araması haczi yaparak üzerimde bulunan 3 tl yi haczetmiştir. hacizde tutana tutulmuş ve bu 3 tl yi yedi emin olarak emanette saklanacağı imza altına alınmıştır.
İcra dairesi bu parayı aynı gün alacaklının hesabına geçmiştir. oysa 2004 sayılı İKK 88. maddesinde "Paranın kıymetli eşyaların altın gümüş hisse senedi gibi şeylerin icra müdürlüğünde muhafaza edileceği yazıyor.
Birde icra memuru icra hacizden sonra tutanagı degıstırmek ıstemıs yedi emin deilde alacaklı hesabına yatıracaklarıbnı soylemiştir ben bunu kabul etmedim icra müdürlüğü bu parayı alacaklı hesabına yatırmıs bu durumda icra müdürlüğü yasal olarak muhafaza etmesi gereken parayı alacaklıya yatırabilirmi.
Not: Yapılan tum bu uygulamalar kötü niyetlidir. bunun için ayrıca Asliye Hukuk Mahkemesine dava açılmıştır.
İtirazım icra müdürlüğünün uygulamada hatası varmıdır yokmudur.
30, Kasım, 2017 f.anak (2,320 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

 
En İyi Cevap
Eğer olay sizin anlattığınız şekilde gerçekleşmiş ise usulsüz bir uygulama söz konusudur. haklısınız, bu hususta şikayet yolu ile süreci takip edebilirsiniz. Ancak anlamadığım husus alacaklı avukatının böyle bir uygulamaya başvurmasıdır, neden bu şekilde davrandığı hususunda bilginiz var mı, daha detaylı olarak açıklarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.
4, Aralık, 2017 av.oguzhan (880 puan) tarafından cevaplandı
4, Aralık, 2017 f.anak tarafından seçilmiş
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Tabiki bu olayımn öncesi başlangıcı var. Anlatmaya çalışayım.
Ben 2011 yılında esnaf olarak market işletmecisiydim. henüz memur olmamıştım yani. memurluğada 2012 yılında geçtim.Market işletirken esnaf kefaletten 15. bin tl kredi kullandım kullandığım krediye o dönemde eşim ve ıkı emekli vatandaş kefil oldu. Krediyi kullandıktan yaklasık 5 ay sonra eşimin sadakatsızlığı nedeniyle bosandım. ayrıca eşim bankada usulsuzlukler yaparak bankayı dolandırdı şu an cezaevinde. Tabi ben bundan sonra 20012 yılında memurluğa geri donunce sadece aldığım maaşla kredi taksıtlerimi odeyemez oldum. haklı olarakta esnaf kefaletın avıkatı icra takibi başlattı. İcra takibinde doğal olarak kefillerede ihbarname gitti.
Kefil olan emekli vatandaş izmini su anda yazmıyorum. 2016 yılında burda bır avukatın burosunda calısmaya basladı ve 2016 yılı nisan mayıs aylarında avukat yanında çalışan ve bana kefıl durumunda olan bu calısanının uzerine 3 adet araç veriyor. sonrasında borclu olduğum ve icra takibi yapan avukat arabaları görür görmez satılamaz koyuyor. Bunun uzerine avukat ve calısanı benı tehtıt etmeye başlıyorlar. Tehtitle benden senet alıyolar. 25 MAayıs 2016 yılında aldıkları senedı ıcraya verıyolar.Bende Cumhuriyet Savcısına şikayette bulunuyorum. Olayın daha teferruatı var gereklı durumda bunun elimde ki belgelerinide yollaya bilirim. Bu alacaklı şikayetimden dolayı bana iyi niyetli olarak davranmıyor ve il mesajımda attıgım olayları yasamama sebebiyet veriyor. Gerek Alacaklı gerekse avukatı hakkında ıkıncı kez tehtitle senet almakdan cumhuriyet savcılıgına muracatım var ve bu muracatım su anda sorusturma asmasında. Savcının demesıne gore senetde ımzam olduğu ıcın bunlar bunu ınkar edecegı ıcın bunu ıspat etmem gerektıgı ancak senetımn 5 yıl gerıye donuk olarak tarıh atılması ve odonemde benım memur bıle olmadıgım halde memurmus gıbı kamu calısanımın adresının yazılması benım en buyuk ıddaam ve ıspatımdır. Ayrıca alacaklı sahıs ıcınde sulh ceza hakımlıgıne ıtırazda bulundum oncekı sorusturmaya daır . eskı savcının sorusturma yapmadan takıpsızlık vermesıne karsı.
Sayın Avukat bu konuları yazmakla anlatmak zor telefonunuzu verırsenız musaıt okldugunuzda bunu bıre bır konusarak anlata bılırım
4, Aralık, 2017 f.anak (2,320 puan) tarafından cevaplandı
05385419026 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İlgili sorular

Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...