Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Boşanma ve duğün takıları

Merabalar. Ben 6 aydır evliyim esimle birbirimizi tanimadan evlendik görücü usulü sayılır. Esimle hic bi şekilde anlasamiyoruz ve ortak hic bi yonumuz yok. Oturup konusacak bisey bile bulamiyoruz. Yan yana geldiğimizde direk kavga etmeye başlıyoruz. Evlendiğim günden beri hic mutlu günüm olmadı hergun kavga hergun bağırış çağırış bu ailede ne küçüğün büyüğe saygisi var nede büyüğün küçüğe sevgisi oyle bi durumun icindeyim ki çıkış yolu bulamıyorum. Ve eşimin cocuguda olmuyor ameliyat falan oldu. Eşim düğünden sonra ankaraya çalışmaya gitti ben samsundayim esimin ailesiyle yan yana oturuyoruz. Bu benim ilk evliligim degil esimin ilk evliligi,eşimin ailesi bunu en başından biliyordu aslinda ama simdi sürekli bana laf vurup beni yadirgayip hor görüyorlar. Dugunde takilan takılarımı eşimin annesi benden aldi herkes sende bilsin ama bende kalsın diyor istemeye istemeye verdiğim takılarımı şuan alamıyorum geri vermiyo eşimin kız kardeşi evden herşeyim kayboluyor diyerek bana hırsız muamelesi yapıyor ben artik ne yapacağımı şaşırdım ne yaparsam yapim memnun olmuyorlar eşimden ayrılmak istiyorum fakat avukat tutacak param yok kendi ayaklarimin üzerinde durmak istiyorum. Dini nikahımız kırılırken mehr anlaşması yaptık hoca kağıda sözleşme yapıp imzalar aldı. Ben boşanma davası açtığımda düğünde takilan takilari ve dini nikahta anlaşma yaptığımız  mehri alabilirmiyim. Nasıl bi yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun bana.
29, Temmuz, 2017 Kıyoli (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

Allah yardim etsin.
30, Temmuz, 2017 Sinper (440 puan) tarafından cevaplandı
Amin cvp verecek kimse yokmu bana ya :-(
Eşin aldatsa elinde delil olsa donuna kadar alirsin
30, Temmuz, 2017 Sinper (440 puan) tarafından cevaplandı
Esim aldatmaz ki aldatsada nasıl ispat edicem. Telefonumda ses kaydedici var bu dediğim olayları ses kaydi olarak mahkemeye sunsam  ise yararmi
Ewt hersey en ufak sey olur
Mali durumunuz avukattan hukuki yardım almaya müsait değil ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak, Adli Yardım kapsamında tarafınıza avukat atanmasını talep etme hakkınız olduğunu unutmayınız.

Düğünde takılan takılar, Türk örf ve adeti gereği kadınındır. Konuya ilişkin www.hukukiblog.com/ozel-hukuk/bosanma-surecinde-dugun-takilarinin-akibeti/ adresini inceleyebilirsiniz.
5, Nisan, 2018 pleader (580 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

2 cevap
10, Şubat, 2017 forlov3 (120 puan) tarafından soruldu
0 cevap
2, Ekim, 2014 aziz12 (3,800 puan) tarafından soruldu
1 cevap
20, Temmuz, 2018 Alameti Farika (140 puan) tarafından soruldu
1 cevap
20, Ağustos, 2017 Eylemsu (160 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...