Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Daire Su Gideri Hk.

Merhaba,
Şu anda bir sitenin 1. katında kiracı olarak yaşamaktayım. Yaşadığım dairenin ebeveyn banyosunun giderinden su gitmemektedir, tıkanıklık var yani, çok yağmur yağdığı zamanlarda da bazen ebeveyn banyosunun giderinden içeriye su girmektedir.
Konuyu site yöneticisine aktardım. Herhangi bir inceleme yapmadan ve yapılmadan söylediği şu: her katta karşılıklı iki daire var, her daireden değil de benim oturduğum dairenin benim tarafımdaki üst dairelerle konuşup aramızda para toplayıp bu problemi çözmemizi, kendisinin karışamayacağını, kendisini ilgilendirmediğini söyledi.
Bu durum üzerine fikir almak için önceden oturduğum dairenin bulunduğu sitenin yöneticisini aradım, tıkanıklığın benim oturduğum dairenin giderinden kaynaklanması durumunda tüm tamir masraflarının bana ait olduğunu, sitenin giderinde tıkanıklık olması durumunda da tüm tamir masraflarının site yönetimine ait olduğunu ve ödediğimiz aylık aidatlardan karşılanması gerektiğini söyledi.
Konu hakkında ev sahibimi de bilgilendirdim, o da yönetici ile konuşacağını söyledi ama herhangi bir gelişme olmadı.
Problem sanırım devam edecek, site yöneticisi kesinlikle problemi çözmeye yanaşmıyor. Ben de problemi hukuken çözmeyi düşünüyorum.
Bu olayda hukuken hangi taraf haklıdır ve ne(ler) yapılması gerekir?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla
5, Nisan, 2017 aykut_km16 (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...