Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Karım boşanmak istiyor ben istemiyorum

Merhabalar. Böyle bir hizmet verdiğiniz için teşekkür ederim. Sorum şu ; Birbirimizi tam anlamıyla tanımadan ve anlamadan evlendik. 4 yaşında çocuğumuz var.Evliliğimiz süresince bir kere boşanıp sevgimizi ve en önemlisi çocuğumuzu düşünerek tekrar evlendik.Evliliğimiz süresince ne benim ne eşimin yüz kızartıcı bir suçu olmadı.(namus,kumar,borç, vs. ) Ama eşim beni artık sevmediğini onu sıktığımı yatağa bile girmek istemediğini söylüyor. En sinir olduğum yatılı olarak bir yerde kalması (annesinin evi sorun değil). Re iki, Quantum tarzı işlerle ilgileniyor, onların yaptığı aktivitelere yatılı (otellerde) katılmak istiyor,bunu istememe hakkım var mı?mahkemede bunu koz olarak kullanabilir mi? Kendisi de kabul ediyor,ne düzenli yemek yapıyor ne temizlik ama çalıştığı için eskisi kadar takmıyorum.değilse mutluluğumuz bozuluyor,buna rağmen bana baskı yapıyorsun,İnsanlar içinde sürekli aşağılıyorsun diyor.Bunu mahkemede koz olarak kullanabilir mi?Ben seviyorum ve boşanmak istemiyorum yine de boşanabilir mi? Evimiz Babamın üstüne boşandıktan sonra kredi ile aldım(90 bin nakit+35 bin kredi).evlendikten sonra krediyi eşim kapattı, Evlendikten sonra artan parası ile araba aldık.Benim üstüme, arabanın da 30 bin lirası nakit+16 bin tl kredi ,Kredi benim üstüme.Bu durumda yine de boşanmak isterse mal paylaşımı nasıl olur? Oğlumu ve herşeyi bırak öyle git diyorum,hiçbir şeyi bırakmıyor.Oğlumdan daha önce ayrıldım bir daha ayrılamam.ölürüm.Hakime intihar ederim dersem ters tepki alır mıyım?Ben ne yapmalı yım,çıkmazın içindeyim.Her şey için şimdiden teşekkürler.
1, Şubat, 2014 vuralyener (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

Sorunuzu madde madde cevaplandırmak daha mantıklı olur. Bir dava sürecine girilirse bu davayı muhakkak avukatla takip edin. Aksi durumda beklemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Öncelikle siz boşanmak istemediğiniz için eşiniz boşanma davası açıp sizin kusurlu olduğunuzu ispatlamalı.

Eşinizin çalışmasını istememe hakkınız yok ama çalışması sebebiyle bir yerle de yatılı kalmasını istememe hakkınız mevcut. Eğer bu yatılılık süresi devamlı veya uzun bir süre ise bu şekilde çalışması evlilik açısından sorun olur. Mahkemede bunu koz olarak kullanamaz. bu onun aleyhine bir durum.

Size bana baskı yapıyorsun demesi önemli değil bunu mahkeme de ispatlaması lazım.

Siz boşanmak istemesenizde mahkeme eğer sizi kusurlu görürse boşanma kararı verir.

Ev babanızın üzerine ve krediyi siz çektiniz bu sebeple eşiniz yasal olarak bundan hak iddia edemez. Sadece bu durumu yazılı delille ispatlarsa hak iddia edebilir veya siz bu durumu mahkemede kabul ederseniz hak iddia edebilir.

Araba evlendikten sonra alındığı için krediyi kimin çektiğine bakılmaksızın ikiye bölünecektir. Anlaşırsanız biriniz aracın yarı parasını öder diğeri aracı alır.

Oğlunuzun yaşı önemli mahkemeler genelde 12 yaşına kadar çocukları anneye verir. Annenin yatılı iş zorunluluğunu mahkemede anlatırsanız çocuğu alma ihtimaliniz doğacaktır.

Hakime intihar ederim demeniz olumsuz olur. Hakimler bu tip şeylere değer vermezler ve kızarlar. O yüzden söylemezseniz sizin için daha iyi olru.

Öncelikle boşanmama için ikna etmeye çalışın ikna edemezseniz eşinizle anlaşıp evin bir kısmını vermeyi kabul ederek çocuğun velayetini isteyin. Bunu da kabul etmezse mahkeme de yatılı iş durumunu bu sebeple çocukla ilgilenemeyeceğini söyleyip velayeti isteyin. Bu konularda bilgili bir avukat tutun. Kesinlikle avukatsız takip etmeyin.
2, Şubat, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı
merhaba ben bir bayanım ben 4yıldır evliyim 4 yaşında kızım var  eşim artık bana ilgi vermıyor boşanma durumuna geldik

ama bana boşanırsan kızımı alır giderim yurt dışına diyor böle bir imkan varmı ben boşanmak istiyorum ama

kızımı alır gidicek diye korkuyorum böle birşey varmı
9, Aralık, 2014 yargısız (140 puan) tarafından cevaplandı
Öncelikle geçmiş olsun. Boşanma davasını iyi temellendirmeli, taleplerinizi de ona göre yapmalısınız. Yurtdışına kaçarız vs. gibi tehditler için önlemler alınabilir. Dikkatlice hareket edin, savcılığa ve mahkemeye başvuru yapın, iyi bir boşanma avukatı ile hareket edin.

Size yardımcı olabilmem için mail atınız; Av. Burak Fatih Çamcı - burakfatihcamci@gmail.com

Kısa sorularınız için whatsapp; 0507 721 00 92
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...