Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Lütfen cokk acil yardıma ihtiyacım var

Mrb. ben su anda kamuda calısan bır memurum. kamuda calısmaya baslamadan once 6 yıl esnaflık yaptım. bu arada esnaf kefaletten 2012 yılında kredı kullanmıstım. Ancak daha sonra başıma ıstemedımgım seyler geldı hem ailevi hemde maddi olarak. Su anda bu bahsettıgım borc maas haczı ıle maasımda sırada beklemektedir. Buraya kadar hersey normal.

Ancak bu kullanmış olduğum kıredıde kefıl olan bir tanıdık arkadas vardı. bu kişi su anda aynı zamanda bir avukatın yanında çalısıyor ve emekli. Yanında çalıştıgı avukat bu kefılın uzerıne borcu oldugunu bıle bıle 3 adet araba vermıs. bunu ben daha sonrasında kendısınden ogrendım. dogal olarakta borclu oldugum esnaf kefaletın avukatıda bu araclara satılamaz koyduruyor. iş burdan sonra başlıyor.

kefil beni telefonla sureklı arayarak bul bulustur dosyayı kapat yoksa hıc ıyı seyler olmayacak gıbı bır takım baskı ve gozdagları ıle benı rahatsız etmeye başladı. hatta bu kefıl dedıgım şahıs bir defasında benım olmadıgım bır anda daıreye gelmıs ve arkadasıma benı kotulemıs  yıne baska bır zamanda daıreyı arayarak sekreter hanıma telefonumu ıstemıs ve bıraz ortalıgı kaldırmış oysakı telefonum kendısınde mevcut olmasına rgmen sadece bana ulasamamdıgından bunu yapmış

şimdi bu kefıl ve yanındakı avukat benı cagırdılar gel konusalım dıye. avukatın burosuna gıttım. kendisi 3 adet aracın kendisine aıt oldugunu ve bunların hacızle satılmadan once dosyanın kapatılması gerektıgını bunun ıcın dosyayı ne yapıp edıp kapatmamı tehtıt vari soylemlerle uzerıme kefılle beraber baskı kurmaya calıstılar. bende kendilerine bunun mumkun olamayacagını soledım. Bunun üzerine avukat borcu kendısının odeyecegını soyledı. benımde kendısıne odenen borc kadar senet verecegımı bu senete karsı benı ıcraya verıp benden maas ıcın muvafakat ıstedını soyledı. bende kendısıne halen devam eden kesıntım var ben sıze bu sartlarda muvafakat veremem hayatımı ıdame ettırmek ıcın yasamam ıse gıdebılmek ve hayatta olmam geregıyor dedım. Ancak bunlar bana buroda baskı ıle bu konustumuz sekılde senet ımzalattılar. ve ertesı gunde ıcraye vermısler. Ama kapatacaklarını soledıklerı dıger dosyaya odeme yapmadıkları gıbı sımdı nerdeyse telefonlara bıle cıkmıyorlar. Kandırlıdıgımı dusundugumu soyleye bılırım.

Ben bu konuyu mahkemeye tasımak ıstıyorum. ve bu ınsanlardan şikayetcı olmak ıstıyorum. İstiyorum cunku kefılın borclu oldunu bıle bıle avukat 3 adet arabayı neden bu sahsın uzerıne verıyor. burda bır art nıyet oldunu dusnuyorum. Bu konuda zaten ıtıraz edemezler yalanlayamazlar. Araçlara satılamaz koyduran avukat bey konuyu bılıyor ve aracların baglı oldugunu teyıt edıyor. Ayrıca 3 araba olmasıda bana baska dusunceler olusmasını saglıyor maliye kayıtlarında bunlarında ıncelendıgı zaman belkıde supelerım hakı cıkacaktır. Ancak bu sadece vır varsayımdır kendım acısından ama ıncelenmesını talep edecegım.

Bunun ıcın hangı mahkemeye muracat etmelıyım. Bu ıcranın haksız ve asılsız bır sekılde baskı ıle goz dagı verılerek ımzalatılmaıs bır senet oldugu bır gercek ve ben bunun durdurulmasını ıstıyorum. Kısaca anlattıgım konu budur. Lütfen yardımcı olun bana
1, Haziran, 2016 f.anak (2,320 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

Hukuki destekle yurutulecek bir iş.0506 905 83 24
1, Haziran, 2016 av.bburak (40,680 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

2 cevap
8, Haziran, 2018 f.anak (2,320 puan) tarafından soruldu
1 cevap
17, Kasım, 2014 usame (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
17, Kasım, 2013 Hmyr (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
16, Mart, 2016 dibucan (140 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...