Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

İFTİRA VE BERABERİNDE HAKSIZ TEDBİR NEDENİYLE CEZA VE TAZMİNAT ! ACİL YARDIM !

Herkese merhaba
Bir süre önce ağır bir iftiradan dolayı adresimde arama el koyma işlemi yapılarak şahsımın yanı sıra 3. iyi niyetli kişiler olarak ailece eşyalarımıza el konuldu. 7 ay sonra geri alabildik. Sonuç olarak eşyalar icelendi ve temiz çıktı. Soruşturmaya gerek olmadığı gerekçesiyle dosya kapatılmış. Tebligat elime ulaştı. Bundan dolayı karşı tarafa ağır ve yüz kızartıcı iftira, kişilerin huzur ve sükutunu bozma, haksız tedbir, haksız uzaklaştırma, haksız kısıtlama, rahatsızlık, özel hayatı ihlal gibi zincirleme suçlardan dolayı cezalandırılması için ne yapabilirim. Resmi belgelerim elimdedir. Normalde 1-4 yıl, ancak bilinçli iftira ve tedbir işlemlerinden dolayı bunun cezası 2-8 yıl bunu biliyorum. Bunun haricinde bir de özellikle bu süre içersinde maddi / manevi ciddi derecede yıpranma, gelir kaybı, manevi kayıp, zaman kaybı... vs sebeplerden dolayı da haklı olarak maddi / manevi tazminat talebimiz olacaktır. Hangi mahkemelere, nasıl başvuruda bulunmam gerekir. 
Siz alanında bilgi sahibi avukatlarımızın yardımlarınızı bekliyorum...

31, Mayıs, 2016 bigdog (7,650 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

 
En İyi Cevap
Ceza Alması için savcılığa suç duyurusunda bulunun.

Tazminat için Asliye Hukuk Mahkemesi'ne ,

Usül bilmediğiniz için, davayı yanlış açıp zarara girebilirsiniz.

Av. Faruk Özkan LL.M. LL.M.​ (UniBonn)​

www.ozgurlaw.com

avukatfarukozkan@gmail.com

19 Mayıs Mah. Şemsettin Günaltay Cad.

No. 148/23-24 Kadıköy/İstanbul

Tel : 0 532 304 02 90 - 0 216 301 11 02
1, Haziran, 2016 Av. Faruk Özkan (9,000 puan) tarafından cevaplandı
1, Haziran, 2016 bigdog tarafından seçilmiş
Faruk Bey cevabınız için teşekkürler. Tam olarak konuyla ilgili hangi mahkemenin yetkili olduğunu bilmiyordum. Ortada zaten 7 aylık kişisel eşya tedbiri ve 3 aylık uzaklaştırma tedbirinden dolayı başta 3. iyi niyetli kişilerin olmak üzere maddi ve manevi yönden ciddi bir kayıp söz konusu. Dosyayla ilgilenen savcı iftiranın oluşmadığı, karşı tarafın şikayet hakkını kullandığı yönünde karar vermiş. Ancak şikayetçinin ifadesi de elimde ve ifadesinde, bahsi geçen görüntülerin telefon, bilgisayar veya bir harici belleğimde bulunduğunu bildiğini, bu şikayeti öğrenince kendisine zarar vereceğimi, yurtdışına kaçma ihtimalim olduğu gibi kesin ve doğrudan suçlamada bulunmuştur. Ve tüm incelemenin ardından savcı takipsizlik kararı vermiştir. Buna göre karşı tarafın iddiaları da haksız çıkmış ve iftiraya uğramış bulunmaktayım. İfadesinin bazı kesinlik bildiren ince cümlelerini de altını çizerek bir kopyası ile şikayette de bulunabilirim. Ancak şu an bu karara itiraz mı etmeliyim ? Yoksa yeni bir şikayette mi bulunmalıyım ? Buradaki savcıları görevlerini yerine getirmemekten zaten şikayet ettim ve HSYK üst kurulunca haklarında yasal işlem başlattım. Dosyayla ilgilenen hemcinsini tutan savcıyı da değiştirdim. Karşı tarafın aksine onca talebime rağmen lehime hiçbir işlem yapılmayarak, delillerimin karartılmasına müsaade edilmiştir. Bunu da başbakanlıktan gelen yazıyla başsavcıya bizzat dosyayı inceleterek teyit ettirdim. Ben adalet istiyorum. Bu olayda alacağım para zaten hakkımız. Ancak yüz kızartıcı bu suç ile suçlanılmam ayrı bir onur kırıcı olaydır...
Lütfen bir yol gösteriniz, Asliye Hukuk mahkemesine pazartesi günü tazminat davası için başvuracağım. Haricinde cezalandırılması için ne yapabilirim. Şikayetçinin ifadesindeki kesinlik belirten sözlerini hangi madde, fıkra ile iftira olduğunu belirtebilirim.
iftira suçunun oluşması için kişinin sizin suç işlemediğiniz bile bile kasten size suç ithamında bulunması gerekir bu sebeple elinizdeki belgelere bakmak lazım 05327195040 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.
31, Mayıs, 2016 gamzekr (540 puan) tarafından cevaplandı
İftirayı atan kişi eski kız arkadaşım. Bana ulaştı ve bunu yapmadığımı kendisine söyledim. Ancak kendi yaparak dikkati üzerinden savmak ve bana ceza aldırmak için böyle bir girişimde bulundu. Zaten en azından ortada şahsım ve 3. iyi niyetli kişilerin 7 aylık tedbirden dolayı ağır ve ciddi derecede maddi/manevi kayıpları söz konusudur. Haricinde tüm resmi belgeler ve soruşturma dosyasının  kapatıldığına dair tebligat elime ulaştı. Benim merak ettiğim konu ceza alması ve tazminat hakkımız için hangi mahkemeye başvurmam gerekiyor ?
Teşekkürler

İlgili sorular

0 cevap
1 cevap
21, Mayıs, 2016 bigdog (7,650 puan) tarafından soruldu
0 cevap
21, Mayıs, 2016 bigdog (7,650 puan) tarafından soruldu
0 cevap
0 cevap
6, Haziran, 2016 bigdog (7,650 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...