Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

aldatma nedeniyle boşanmak istenirse velayet hakkı

eşimin beni aldattığına dair bazı duyumlar aldım.araştırdım aldattığı kişi eski işyerinde servis firması sahibi evli ve 2 çocuklu bir adam olduğunu öğrendim.adı ve telefon numarasını buldum.karımın kullandığı hat benim adıma kayıtlı olduğundan detaylı görüşme listesi istedim ve bu listede 4 şubat'a kıadar sürekli gece olsun gündüz olsun mesajlaşmasına rastladım.eski işyerindeki fabrika müdürü ile babam ve kardeşim görüşmeye gitti.eşimin lavaboya gidip yarım saat gelmediğinden kart basmadan işten ayrılıp daha sonra ailevi bir sorunum vardı zaten beni eşim bıraktı gibi beyanlarda bulunduğu v.s. sorumsuzluk yaptığı gibi bilgiler vermiş ve özel hayatı ile ilgili konulardan kaçınmış beni bulaştırmayın tarzında davranmış.fakat ben eşimi hiç fabrikaya bırakmadım yani yalan söylemiş.

 2 tane kızım var biri 9 diğeri 2 yaşında.eşim eviyle hiç ilgilenmez ne yemek ne temizlik ne bulaşık.çocukların banyosuna kadar ben yaptırıyorum.sırf çocuklarım anneden mahrum yetişmesin diye bugüne kadar sabrettim dayandım.ancak beni aldattığını öğrenmem son damla oldu artık.eğer anlaşmalı boşanmaya yanaşmazsa benim elimdeki telefon detayları ve sorumsuz davranışlarına dair şahitlerim,daha önce cebimden kredi kartımı çalıp harcama yapmıştı ailemde vardı olay olduğunda bu tarz deliller çocukların velayetinin bana verilmesini sağlarmı.henüz benim haberim olduğunu bilmiyor.nasıl bir yol izlemeliyim.bilgi verebilecek bir avukat arkadaş bulursam sevinirim.
21, Mart, 2014 ea (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

Anlaşmalı boşanmayı deneyin. O zaman velayeti direk alırsınız. Ama anlaşmalı boşanmaya eşinizi yanaşmıyor ise aldatma hususunu ispatlamanız lazım. Eğer aldatıldığınızı mahkeme aşamasında ispatlarsanız velayeti rahatça alırsınız. Birde eğer anlaşmalı boşanma olmazsa 9 yaşındaki kızınızı mahkemede annenin sorumsuz davranışlarına ve evi ile ilgilenmemesine dair dinlettirin. Eşler arasında hırsızlık olmaz ama yapılan eylem evlilik temeli olan güveni sarsıcı davranış olarak sayılacağından eşiniz kusurlu olacaktır. Hızlı olmanızda fayda var. Bu olay üzerinden uzun zaman geçmesin. zira uzun zaman geçerse evlilik devam ettiği için olayı affetmiş sayılırsınız ve o olaya dayanarak boşanma davası açamazsınız.
22, Mart, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

1 cevap
4, Şubat, 2014 Yakamooz (120 puan) tarafından soruldu
2 cevap
28, Şubat, 2014 aysegul (120 puan) tarafından soruldu
2 cevap
1, Şubat, 2014 vuralyener (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
19, Mart, 2014 ZUHAL ÜNAL (0 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...