Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

mahkemesi daha nekadar sürecek

eşim haziran 2013 de 1 yıldır takip edilmiş ve hiç tanımadığı 10 kişi ile beraber operasyonda alındı.suç esrar kaçakçılığı bu işi yapmıyor ama birine verirken fotoğrafı var.10 aydır mahkeme atıyor hiç kimse tahliye olmadı ceza almadı.madem hepsi suçlu neden bukadar uzadı yada max ne kadar uzayabilir.en fazla ne kadar ceza alır.içerde yatarı göz önünde bulundurulurmu lütfen bikaç bilgi alabılırmıyım mahkeme neden uzar ?
14, Mart, 2014 mutlu (180 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

Tutukluluk süresi yeni yapılan düzenleme ile maksimum 5 yıl olacak. Bu süre içerisinde mahkeme karar vermezse tahliye işlemi yapılır. Uyuşturucu konusunda nasıl bir dava açıldığını bilmek lazım eğer savcılık iddianamesindeki suç maddelerini iletirseniz kaç yıl ile yargılandığını bildiririz.
21, Mart, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı
suç maddeleri derken tam anlamadım ama kullanmak için uyuşturucu almak ve temin etmek diye geçiyor bundan başka suç maddesi bilmiyorum nerden öğrenebilirim bide 10 kişi ile birbirini tanımıyorlar beraber alındı bi defa hakim zincirleme suç demiş kaç yılla yargılanabilir eşim max 6 yıl olur diyo
1.ağır ceza mah.kullanmak için uyuşturucu madde satın almak
ve
uyusturucu madde ticareti yapma veya sağlamak
10 duruşma yapıldı
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...