Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

125/1,43, 106/1-1.CÜMLE 53/1 gereği Hakim HAGB ister misin diye sordu 2 seneden fazla ceza alma ihtimalim ?

Merhabalar öncelikle; geçenlerde duruşmamdan önce sormuştum şimdi duruşmam gerçekleşti kafama takılan şeyler var onları sormak istiyorum. TCK 125/1,43, 106/1-1.CÜMLE 53/1 MADDELERİ gereği yargılandım. Ama duruşma tarzı olmadı sadece sulh ceza kalemine savunmamı sözlü olarak verdim sora yazıcıdan çıkartıp hakime verdi hakim odasına çağırdı. ''İşlediğin suç şikayete bağlı bi suç değil HAGB istiyor musun?'' dedi bende evet dedim kabul ettim. Karar eve kağıtla gelecek dediler.Sanırım Davacı şahısı da dinleyip karar öyle açıklanacak.Yargılandığım maddelere bakıldığında hem hakaret hemde tehdit var ayrıca 43. madde gereği zincirleme suç.. bu durumda üst sınır olan 2 yıldan fazla ceza alır mıyım? Değerli vaktinizi ayırıp cevapladığınız için şimdiden teşekkürler.

 

 

1, Mart, 2014 rookie (310 puan) tarafından soruldu
1, Mart, 2014 rookie tarafından düzenlendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

2 yıldan fazla ceza almazsınız. Cezanız HAGB ile ertelenir. 5 yıl suç işlemediğiniz takdirde karar yok sayılır.
2, Mart, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

1 cevap
20, Haziran, 2015 ruhastasii01 (140 puan) tarafından soruldu
1 cevap
17, Mart, 2016 erdiozgor (120 puan) tarafından soruldu
1 cevap
2 cevap
2, Mart, 2014 oktayilhan (200 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...