Hoşgeldiniz, hemen üye olmak için TIKLAYINIZ.

AvukataSoruyorum.com | Hukuki konularda ücretsiz bilgi kaynağınız.

Dershane Sıkıntısı (Eğitim Kurumu)

Merhabalar, geçenlerde bir ders için Eğitim kurumuna yazıldım..Dersin ücretini peşin verdim.Fotokopi veya yazıcı'dan çıktı alarak taahhütname imzalattılar.İmzaladığım taahhütname'ye benim okuma fırsatım olmadı.(Açıkçası çok detaylı incelemedim)İmzaladığım belgelerden biri onlarda diğeri bende kaldı..Bana verilen belge'de belirtilen tutar yani meblağ doğru ve fatura'da borcum olmadığı gözüküyor.(0 TL yazıyor ve anlaşma ücreti de mevcut)Fakat eğitim kurumu tarafından alınan belge'deki tutar'dan çok emin değilim...(Fakat aynı anda çıktı alındı.Diğer belgenin farklı bir tutarda ya tutar belirtilmeden imza attıracaklarına inanmıyorum ama yine de güvenemiyorum.)Yani kurum'da bulunan belge'de farklı bir tutara imza atmış isem yada tutar belirtilmemiş bir taahhütnameye ileride herhangi bir sıkıntı olur mu?Sıkıntı olsa dahi suç onlarda mı yoksa şahıs olarak bende mi olur?Eğer sıkıntılı bir durum varsa ne yapmam gerektiğini belirtmenizi temenni ediyorum.

22, Şubat, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından soruldu
16, Temmuz, 2014 Yetkili tarafından yeniden gösterildi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

8 Cevaplar

Size verilen belgede eğitim kurumunun imzası yada kaşesi varsa sorun olmaz. Ama diğer belgeyi görmeden yorum yapmak doğru olmaz. eğer farklı tutar yazıyorsa da imzaladığınız için o tutar geçerli olacaktır.
24, Şubat, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı
Evet var...Eğitim kurumu tarafından bana verilen belgede kayıtı yapan kişinin imzası mevcut...Buna paralel olarak benimde imzam onlar tarafından alınan belgededir..O açıdan bir sıkıntı olmaz diyorsunuz kesin olarak değil mi?
24, Şubat, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından cevaplandı
Aynen öyle size borcunuz olmadığına dair imzalı bir yazı verilmiş sorun olmaz.
24, Şubat, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı
Avukat bey borcum olmadığına dair der iken;bana imzalatılan ve belgede ders bilgisi ve ücret yer alan bir taahhütname.Orada ödemenin nasıl yapıldığı mevcut bende o konuda bir sıkıntı yok.Buna paralel olarak ders değişikliği için başvuru yaptığımda orada ki kağıt'da da (yani bilgisayar tarafından çıktı alınan kağıttada) belirtilen tutar doğru...Ben'den tarafından alınan da aynı taahhütname belgesidir farklı bir belge değil.İşte ben'den alınan belge'nin tutarında(yani kurum tarafından alınan belgede)bir farklılık olsa yada tutar belirtilmemiş olsa (oldu ki bu şekilde bir durum gerçekleşti,en kötü ihtimalde.) burada beni bağlayan,zarar verecek bir sıkıntı olur mu?(Yoksa sorun direkt beni bağlamadan kurumda mı olur?)Ben bunu öğrenmek istiyorum işin aslı.Yoksa ben bu faktörleri hiç düşünmeyip sadece sizin cevabınıza bakarak hareket edelim yeterli midir?
24, Şubat, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından cevaplandı
24, Şubat, 2014 Scanner tarafından düzenlendi

Avukat Bey aşağıda yazdığım ve önemli yerleri sarı renk ile belirttiğim konuda son bir yorum yaparsanız?

Şimdiden teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

25, Şubat, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından cevaplandı
11, Mart, 2014 Scanner tarafından düzenlendi
Rahat olun sizin adınıza bir sorun yok bu işlemlerde.
2, Mart, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı
Son Durum İle İlgili Sonuç ! (Eğitim Kurumu)

Avukat Bey tam olarak bir açıklama yapmamışsınız sizi bağlamaz demişsiniz fakat bende bu konuda raylar tam olarak yerine oturmadı.Sıkıntı yaptığım konu ise aşağıdadır...

 

Avukat bey borcum olmadığına dair der iken;bana imzalatılan ve belgede ders bilgisi ve ücret yer alan bir taahhütname.Orada ödemenin nasıl yapıldığı mevcut bende o konuda bir sıkıntı yok.Buna paralel olarak ders değişikliği için başvuru yaptığımda orada ki kağıt'da da (yani bilgisayar tarafından çıktı alınan kağıttada) belirtilen tutar doğru...Ben'den tarafından alınan da aynı taahhütname belgesidir farklı bir belge değil.(Farklı bir belge olacağını zannetmiyorum.)İşte ben'den alınan belge'nin tutarında(yani kurum tarafından alınan belgede)bir farklılık olsa yada tutar belirtilmemiş olsa (oldu ki bu şekilde bir durum gerçekleşti,en kötü ihtimalde.) burada beni bağlayacak,zarar verecek,ileride başıma iş açacak,rahatsız edecek bir sıkıntı olur mu?(Yoksa sorun direkt beni bağlamadan kurumda mı olur?)Ben bunu öğrenmek istiyorum işin aslı.Yoksa ben bu faktörleri hiç düşünmeyip sadece sizin cevabınıza bakarak hareket edelim yeterli midir?

 

Yani işin özü bana verilen taahhütname belgesi tutarında bir sıkıntı yok fakat kurum tarafından alınan taahhütname belgesi'nin tutarında bir sıkıntı olsa (Yanlış meblağ) yada tutar belirtilmeden imzalatılsa sorun kimi bağlar?Benim öğrenmek istediğim nokta budur işin aslı.

 

Not:11.03.2014 tarihinde aldığım çıktı belgesinde de ders bilgi hakkında kurumun bilgisayarı tarafından çıktı alınıp verilen belgede ki tutar da doğrudur.

 

Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

11, Mart, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından cevaplandı
11, Mart, 2014 Scanner tarafından düzenlendi
Sizin için sıkıntı olmadığınızı bilmeniz yeterli işin hukuki boyutunu anlatacak olursak 100 sayfa ihtimal yazılabilir. Ama ne olursa olsun elinizde o imzalı belge olduğu sürece sorun olmaz bunu bilmeniz kafi.
14, Mart, 2014 Avukat (98,840 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

3 cevap
27, Şubat, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından soruldu
1 cevap
11, Mart, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından soruldu
1 cevap
7, Mart, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından soruldu
0 cevap
2 cevap
20, Mayıs, 2014 Scanner (3,500 puan) tarafından soruldu
Tüm hakları saklıdır. 2014 © avukatasoruyorum.com | Avukara Soru Sor | Hukuki Soru Cevap Platformu
...